31. marca, 2014Wydarzenia Możliwość komentowania 9 rocznica śmierci Jana Pawła II została wyłączona

W środę przypada 9 rocznica śmierci Jana Pawła II. Papież zmarł w swoim apartamencie 2 kwietnia 2005 roku w Watykanie.

Jan_Pawel_II

Ostatnie słowa, które miał wypowiedzieć polski papież, skierowane były do tłumów wiernych, które modliły się za niego na placu św. Piotra i na całym świecie brzmiały: Szukałem was, a teraz wy przyszliście do mnie, i za to wam dziękuję! Dokładnie o godz. 21.37 Jan Paweł II „wrócił do Domu Ojca”.

1 maja 2011 roku nastąpiła beatyfikacja Jana Pawła II podczas uroczystej Mszy Świętej na placu św. Piotra w Rzymie. Nabożeństwo prowadził papież Benedykt XVI, uroczystą mszę koncelebrowało kilka tysięcy kardynałów, arcybiskupów i biskupów z całego świata.

Módlmy się za naszego papieża Jana Pawła II, który zostanie ogłoszony świętym Kościoła katolickiego wraz z papieżem Janem XXIII – uroczystość religijna, odbędzie się 27 kwietnia 2014 roku w Watykanie.

” Byłeś Ojcze Święty jak cudowna gwiazda,
która oświetlała nam drogę,
byśmy nie błądzili w ciemnościach życia
Byłeś jak światełko, które rozjaśniało życia mrok
Dzięki Tobie Ojcze łatwiejsza stała się naszego życia droga.
Bo Ty byłeś naszym drogowskazem w naszej wędrówce do Boga…

Grób Jana Pawła II – na żywo