26. maja, 2016Parafia, Wydarzenia Możliwość komentowania Boże Ciało 2016 została wyłączona

Uroczystość Bożego Ciała, to nic innego tylko dzień dziękczynienia. Dziękujmy więc dziś Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu, jak tylko potrafimy najlepiej za ten bezcenny dar Ciała i Krwi Chrystusa Pana. Wyrażajmy nasze dziękczynienie nie tylko modlitwą, śpiewem cudownych pieśni, ale przede wszystkim umiłowaniem Chrystusa w Eucharystii i jak najczęstszym przyjmowaniem Go do naszych serc.

39

Tradycją naszej Parafii jest procesja do czterech ołtarzy przygotowanych w tym roku przez Koło Gospodyń Wiejskich, młodzież  z  kl III  Gimnazjum  z rodzicami, mieszkańców ul. Naftowej oraz Zespół Parafialny Caritas. Uroczysta Msza św. sprawowana była przez proboszcza ks. Leszka Saczka.

Dziękujemy wszystkim dziewczynkom za usypanie pięknego dywanu z kwiatów, chłopcom za dzwonienie, parafianom oraz przybyłym gościom za piękny udział w dzisiejszej uroczystości, oraz wszystkim osobom które przyczyniły sie w jakikolwiek sposób do organizacji dzisiejszego święta.