31. Maj, 2018Parafia, Wydarzenia Możliwość komentowania Boże Ciało 2018 została wyłączona

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa to dla nas okazja by wyrazić naszą wdzięczność Chrystusowi za Jego stałą obecność wśród nas w Eucharystii.

Na mocy słów Jezusa „To jest Ciało moje”, „To jest Krew moja” podczas Mszy Świętej, chleb i wino przemieniają się w Ciało i Krew Boga Najwyższego, nie zmieniając swej widzialnej postaci. Ten niezwykły cud dokonuje się każdego dnia na ołtarzach całego świata.

Po Mszy Świętej o godz. 10.30, którą odprawił ksiądz proboszcz Leszek Saczek w asyście o. Franciszka Stopkowicza, parafianie, zgodnie z tradycją, wyruszyli w procesji eucharystycznej z Panem Jezusem, obecnym w Najświętszym Sakramencie, do czterech ołtarzy.

W tym roku zostały one wykonane przez Koło Gospodyń Wiejskich, rodziców dzieci I komunijnych i młodzieży bierzmowanej, OSP Jasło – Niegłowice i Zespół Parafialny Caritas. Dziękujemy wszystkim za piękne ołtarze, kwiaty, brzózki i przede wszystkim za liczny udział w procesji.

 

 

Relacja wideo

/kp/

Archiwum