15. sierpnia, 2015Parafia, Wydarzenia Możliwość komentowania Dożynki 2015 – Matki Bożej Zielnej została wyłączona

Dożynki to jeden z najpiękniejszych dni w roku dla każdego rolnika. To święto radości i odpoczynku po ciężkiej pracy. To piękna polska tradycja i okazja do podziękowania rolnikom za dar pracy ich rąk.W naszej parafii w tym roku został wykonany jeden wieniec dożynkowy przez rodzinę Rzońców. Przyniosły go Panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Przedstawia on objawienie Matki Bożej dzieciom w Alpach w La Salette. Wieniec został wyklejony zbożem przenicy, przenżyta, owsa, a także mchem i kwiatami.

IMG_2332 (Kopiowanie)

Pragniemy gorąco podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się oraz włożyli dużo wysiłku artystycznego w wykonaniu wieńca dożynkowego. W szczególności serdeczne podziękowania dla rodziny Rzońca. Bóg Zapłać!