15. sierpnia, 2017Parafia, Wydarzenia Możliwość komentowania Dożynki 2017 została wyłączona

15 sierpnia br. na Mszy św. o godz. 10.30, dziękowaliśmy za tegoroczne plony.

Pierwszy wieniec wykonany jest przez rodzinę Krystyny i Józefa Rzońców  z Niegłowic którzy również pełnili zaszczytną funkcje starostów, przedstawia „Objawienie Fatimskie”. Wieniec wykonany z okazji 100 rocznicy objawień fatimskich. Wieniec dożynkowy niesiony jest również przez delegatów Rady Sołeckiej i Koła Gospodyń Wiejskich z Niegłowic.

Drugi wieniec przedstawiający kapliczkę został przyniesiony przez Radę Rodziców, OSP Jasło – Niegłowice i Zarząd Osiedla Jasło-Niegłowice. Starostami byli Grażyna Stój i Maciej Jagielski.

Mszę świętą prowadził proboszcz ks. Leszek Saczek, który wygłosił okolicznościowe kazanie oraz pobłogosławił tegoroczne wieńce i poświęcił bukiety ze zbóż oraz ziół.