9. kwietnia, 2017Parafia, Wydarzenia Możliwość komentowania Droga Krzyżowa-Parafialna 2017 została wyłączona

Dzisiaj o g: 13.30 odbyła się Droga Krzyżowa Parafialna. Nabożeństwo rozpoczęło się w kościele, a następnie przeszliśmy ul. Niegłowicką, ul. Ks. A. Solarskiego, ul. Krzywą oraz obok cmentarza rozważając poszczególne stacje. Zakończenie miało miejsce przy krzyżu misyjnym obok kościoła.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy pomogli przy organizacji tego przedsięwzięcia oraz wszystkim uczestnikom wspólnej modlitwy!

… O Jezu, Mocarzu, Ty jesteś we mnie, a ja w Tobie. Z Tobą muszę się zdobyć na wytrwanie w cierpieniu, nawet kiedy sądzę, że więcej już nie zniosę. Z Tobą muszę się zdobyć na wypełnienie obowiązku, nawet choćby był najcięższy.
Ty pomóż, abym w ucisku nie stracił serca, abym obowiązku swego nie odbieżał.
A kiedy wyczerpany upadnę, pomóż mi powstać znowu.
Trzy razy upadłeś i powstałeś trzy razy. Naucz mnie pojąć, o Panie, że nie wymagasz tego, abyśmy nigdy nie byli słabi, ale domagasz się, abyśmy ciągle powstawali. Daj mi zrozumieć, że całe nasze ziemskie życie jest ciągle nowym powstawaniem, ciągłym rozpoczynaniem, od nowa …