11. lutego, 2018Parafia, Wydarzenia Możliwość komentowania Dzień Chorego w naszej parafii 2018 została wyłączona

Już po raz kolejny, z okazji 26 Światowego Dnia Chorego oraz święta Matki Bożej z Lourdes w niedzielę 11 lutego chorzy z naszej parafii spotkali się na Eucharystii w intencji chorych i cierpiących, którą sprawowali  ks. proboszcz Leszek Saczek i oo. Franciszek Stopkowicz.

Cierpiąc w samotności cierpimy tysiąc razy gorzej, a zarazem patrząc na Jezusa widzimy, że On też doświadczał tej samotności. Niedobrze by było, gdybyśmy w naszym społeczeństwie stali się obojętni na los chorych, cierpiących. Człowiek chory oprócz opieki medycznej potrzebuje życzliwej i cierpliwej obecności bliźniego. Ona daje nadzieję.