21. maja, 2016Parafia, Wydarzenia Możliwość komentowania Jubileusz 60 lecia kapłaństwa ks. Kanonika Stanisława Rębisza została wyłączona

We wtorek 10 maja 2016 r. , podczas Mszy św. o godz. 17.00, dziękowaliśmy Bogu za 60-lecie kapłaństwa ks. Kanonika Stanisława Rębisza.

Drogi Jubilacie

„ O duszy Kapłana nie wiesz, o niej nikt tego nie wie. Kto jej ciszę, niepokój odgadnie… Boga kocha, do Boga wzywa. Pod krzyżem ze szczęścia płacze, że nie sposób kochać inaczej”    /ks. Jan Twardowski/

Rok 2016 – to w Twoim życiorysie rok wyjątkowy. To już 60 lat. 60 lat, kiedy odpowiedziałeś „TAK” na wezwanie Pana.    Początki Twojego kapłaństwa przypadły na okres bardzo trudny, kiedy to księża ze swoich wypowiedzi i czynów często musieli tłumaczyć się przed władzami cywilnymi. Nie zważając na niebezpieczeństwa, niestrudzenie budowałeś świątynię i wzbogacałeś życie duchowe swoich parafian.

„Wystarczyła Ci sutanna uboga i ubogi wystarczył Ci strój. Bo wiedziałeś kim jesteś dla Boga i wiedziałeś kim dla Ciebie jest Bóg”.

Dziś razem z Tobą dziękujemy Stwórcy za te lata pełne trudu, zmagań, doświadczeń, ale i radości. Kiedy przyszła zasłużona emerytura, Bóg zesłał Cię na niegłowicką ziemię.

„Bóg nie rezygnuje z ludzi przeżywających jesień życia. Powierza im misję ewangelicznego oddziaływania na młodych oraz całe otoczenie”  /ks. Stanisław Witkowski/.

Tak też czynisz w Niegłowicach. Naszej wspólnocie parafialnej dałeś się poznać jako niestrudzony kapłan przy ołtarzu i w konfesjonale. Dałeś się poznać jako człowiek  bardzo życzliwy, pogodny, wymarzony sąsiad.

Za wszystko co robisz dla naszej parafii nie szczędząc własnego zdrowia, sił i czasu, za Twoje doświadczenie i życzliwość, za to, że z Twoją pomocą możemy być bliżej Boga – dziękujemy serdecznie.

„Panie – zmierzch się zaczyna, iść w półmroku coraz trudniej. Szarzeją kontury rzeczywistości, łatwo się potknąć gdyby nikt nie wspierał… Bądź słupem ognistym w mojej wędrówce. Kładź jasność litościwego wejrzenia na ścieżki życia”. / ks. Zbigniew Jan Czuchra/

Panie – cała wspólnota parafialna prosi Cię: bądź podporą dla Jubilata,  i obdarz Go dobrym zdrowiem.

Szanowny Jubilacie.  Życzymy, niech Maryja – Królowa Świata otoczy Cię macierzyńską opieką na dalsze lata posługi kapłańskiej.

Zapewniamy o pamięci modlitewnej i życzymy Szczęść Boże.

Parafianie.

Niegłowice, 10.05.2016 r.