7. maja, 2017Parafia, Wydarzenia Możliwość komentowania Odznaczenie Bene Merenti dla Marii Frączek i Danuty Tutaj została wyłączona

Z okazji Jubileuszu 25 lecia Diecezji Rzeszowskiej Panie Maria Frączek oraz Danuta Tutaj  decyzją ordynariusza rzeszowskiego, a za pośrednictwem proboszcza ks. Leszka Saczka  otrzymały medale i dyplomy „Bene Merenti”.

Diecezjalne odznaczenie „Bene merenti” jest przyznawane w diecezji rzeszowskiej wiernym, osobom duchownym i świeckim, które w szczególny sposób zasłużyły się w apostolskim życiu kościoła diecezjalnego, zwłaszcza w dziedzinie kultury chrześcijańskiej oraz działalności charytatywnej i społecznej na fundamencie katolickiej nauki społecznej.

Dyplomy podpisali ks. bp Jan Wątroba – ordynariusz rzeszowski, oraz kanclerz kurii ks. Jerzy Buczek.

Wyróżnionym parafiankom gratulujemy i życzymy dużo zdrowia.