27. lipca, 2014Wydarzenia Możliwość komentowania Poświęcenie pojazdów na św. Krzysztofa została wyłączona

poświęcenie-pojazdów-2014

W piątek 25 lipca przypadało liturgiczne wspomnienie Św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących. Dlatego też z tej okazji dzisiejszego dnia po każdej Mszy św. odbyło się poświęcenie pojazdów. Na pamiątkę każdy kierowca otrzymał „Dekalog kierowcy„,oraz „wykaz pieśni” pamiętając ,że św. Krzysztof jeździ tylko z kierowcą do 120 km/h, po czym swoje miejsce ustępuje św. Piotrowi.

O Panie, daj mi pewną rękę, dobre oko, doskonałą uwagę, bym nie pozostawił za sobą płaczącego człowieka. Ty jesteś Dawcą życia – proszę Cię przeto, spraw bym nie stał się przyczyną śmierci tych, którym Ty dałeś życie. Zachowaj, o Panie, wszystkich którzy będą mi towarzyszyć od jakichkolwiek nieszczęść i wypadków. Naucz mnie, bym kierował pojazdem dla dobra drugich i umiał opanować pokusę przekraczania granicy bezpieczeństwa szybkości. Spraw, aby piękno tego świata, który stworzyłeś, wraz z radością Twej łaski, mogły mi towarzyszyć na wszystkich drogach moich. Amen.