22. lipca, 2012Wydarzenia Możliwość komentowania Poświęcenie pojazdów z okazji św. Krzysztofa została wyłączona

W środę 25 lipca 2012 kościół będzie wspominał świętego Krzysztofa – patrona kierowców. A dzisiaj w niegłowickiej parafii już dziś tradycyjne święcenie pojazdów. Św. Krzysztof jest jednym z 14 wspomożycieli, patronuje pielgrzymom, flisakom, żeglarzom, kierowcom, modniarkom oraz jest patronem lekkiej śmierci. Według tradycji – święty Krzysztof był olbrzymem i miał niezwykłą siłę, dzięki której przenosił pielgrzymów przez rzekę. Wielu kierowców na co dzień oddaje się w opiekę świętego Krzysztofa. W samochodach wożą obrazki i medaliki z wizerunkiem patrona. Można na nich zobaczyć świętego z dzieckiem na barkach.

(kp)