18. września, 2015Parafia, Wydarzenia Możliwość komentowania Ś. p. Siostra Kajetana została wyłączona

siostra-katarzyna-stopkowicz

6 września 2015 roku odeszła do Pana,  Siostra Maria Kajetana  – Katarzyna Stopkowicz.

Urodziła się 7 listopada 1919 roku w Niegłowicach. Do Zgromadzenia wstąpiła 6 sierpnia 1947 roku w Białej Niżnej. Po roku próby w postulacie przyjęła habit i rozpoczęła nowicjat. 16 sierpnia 1949 roku złożyła pierwszą profesję zakonną; w 1954 roku – profesję wieczystą. Przez wiele lat pracowała ofiarnie w gospodarstwie i ogrodzie na placówkach w Białej Niżnej, Obiechowie, Wielowsi, Mielżynie, Bielinach, Broniszewicach. W 1990 roku została posłana na placówkę w Ołpinach, gdzie w miarę możliwości pomagała w pracach domowych. W sierpniu 2009 roku powróciła na swą pierwszą placówkę – do Białej Niżnej. Tutaj modlitwą i cierpieniem wypraszała łaski dla Kościoła, Zgromadzenia i swoich bliskich, tutaj też zmarła.

Msza św. pogrzebowa została odprawiona w Białej Niżnej 8 września 2015, o godz. 11.00

Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie !

Podziękowania dla p. Antoniego Tutaj za zdjęcia z uroczystości pogrzebowej.