31. marca, 2018Parafia, Wydarzenia Możliwość komentowania Wielka Sobota 2018 została wyłączona

Wielka Sobota to dzień zadumy i trwania w nadziei oczekując najważniejszej prawdy w wierze chrześcijańskiej – Zmartwychwstania Jezusa.

W naszej parafii uroczystości zaczęły się o godzinie 19.00 od poświęcenia ognia i paschału. Po procesyjnym wniesieniu paschału do kościoła ksiądz odśpiewał Orędzie Wielkanocne. Następnie nastąpiła Liturgia słowa która w tę świętą noc jest bardzo rozbudowana. Czytania przypominają historię zbawienia począwszy od stworzenia świata, poprzez wyjście narodu wybranego z niewoli egipskiej, aż do zmartwychwstania Jezusa. Po homilii następuje liturgia chrzcielna obejmująca poświęcenie wody chrzcielnej, odnowienie przyrzeczeń składanych przy chrzcie oraz pokropienie wodą święconą. Całą uroczystość zakończyło specjalne błogosławieństwo wielkanocne.

Relacja Wideo