26. marca, 2016Parafia, Wydarzenia Możliwość komentowania Wielka Sobota-czas ciszy i oczekiwania została wyłączona

Wielka Sobota jest dniem ciszy i oczekiwania. Dla uczniów Jezusa był to dzień największej próby. Według Tradycji apostołowie rozpierzchli się po śmierci Jezusa, a jedyną osobą, która wytrwała w wierze, była Bogurodzica. Dlatego też każda sobota jest w Kościele dniem maryjnym.

14

O godz. 19.00 rozpoczęła się Liturgia Wigilii Paschalnej. Wszyscy wierni zgromadzili się przed kościołem, gdzie Ksiądz Proboszcz Leszek Saczek poświęcił ogień, od którego został odpalony Paschał. Następnie wszyscy zgromadzeni na liturgii w uroczystej procesji przeszli do kościoła gdzie rozpoczęła się Wigilia Wielkanocna – uroczysta msza, która w Kościele katolickim należy już do Niedzieli Zmartwychwstania.