4. Kwiecień, 2015Parafia, Wydarzenia Możliwość komentowania Wielka Sobota – dzień Wigilii Paschalnej została wyłączona

wielka-sobota-ogien

Wielka Sobota jest dniem ciszy i oczekiwania. Dla uczniów Jezusa był to dzień największej próby. W kościele odbywają się adoracje Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim . W Wielką Sobotę podobnie jak w Wielki Piątek, nie są odprawiane msze. Wielka Sobota kończy się po zapadnięciu zmroku. Później odprawiana jest msza Wigilii Paschalnej, ale są to już obchody Niedzieli Wielkanocnej.  
Chrystus Zmartwychwstał – Prawdziwie Zmartwychwstał Alleluja
O g: 19.00 rozpoczęła się Liturgia Wigilii Paschalnej. Wszyscy wierni zgromadzili się przed naszym kościołem, gdzie Ks. Proboszcz Leszek Saczek poświęcił ogień, od którego został odpalony Paschał. Następnie wszyscy zgromadzeni na liturgii w uroczystej procesji przeszli do kościoła. Wierni odpalali od Paschału swoje świece. Po przyjściu do prezbiterium Ksiądz Proboszcz odśpiewał Orędzie Wielkanocne.
 
Relacja wideo   /kp/  
Archiwum