29. marca, 2018Parafia, Wydarzenia Możliwość komentowania Wielki Czwartek 2018 została wyłączona

Wielki Czwartek w Kościele katolickim jest obchodzony jako pamiątka ustanowienia przez Chrystusa sakramentów kapłaństwa i Eucharystii podczas Ostatniej Wieczerzy.

Wieczorem, o godz. 18:00 ksiądz proboszcz Leszek Saczek odprawił uroczystą Mszę Świętą Wieczerzy Pańskiej, która rozpoczyna Triduum Paschalne i kończy okres Wielkiego Postu. Przy ołtarzu stanęli księża ks. Stanisław Rębisz i oo. Franciszek Stopkowicz.

Na początku Mszy świętej przedstawicielki Caritas złożyły życzenia wszystkim księżom z okazji Dnia Kapłańskiego.

Wielkoczwartkową liturgię zakończyło przeniesienie Najświętszego Sakramentu w uroczystej procesji do kaplicy przechowywania (tzw. ciemnicy).