16. Sierpień, 2013Wydarzenia Komentowanie nie jest możliwe

15 sierpnia 2013 r. przypadła uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny -  Święto Matki Boskiej Zielnej. Z tej też okazji w naszym kościele pojawiły się wieńce dożynkowe przygotowane przez ” naszych rolników” w podziękowaniu za tegoroczne zebrane plony.

dożynki 2013 Niegłowice

Do kościoła zostały przyniesione dwa wieńce, które zostały wykonane z inicjatywy państwa Rzońców, oraz drugi z Koła Gospodyń w Niegłowicach. Uroczystej Mszy świętej przewodniczył o.Franciszek Stopkowicz nasz krajan pracujący na misjach w Uzbekistanie. Na zakończenie Mszy poświęcone zostały bukiety ziół i zbóż, oraz piękne wieńce. Dziękujemy wszystkim, którzy chętnie przygotowali wieńce dożynkowe. Zapraszamy na fotorelację z uroczystości.

 

Relacja video

/kp/

Archiwum