3. czerwca, 2016Parafia, Wydarzenia Możliwość komentowania Zakończenie oktawy Bożego Ciała 2016 została wyłączona

W czwartek  2.06.2016 r. w naszej parafii odbyła się ostatnia Msza Święta z procesją Eucharystyczną w oktawie Bożego Ciała.

wian-crop

W tym dniu szczególnie ważne były dzieci, które licznie przybyły wraz z rodzicami i uczestniczyły w procesji. W czasie mszy św. sprawowanej przez ks. Leszka Saczka wraz z ks.  Stanisławem Rębiszem nastąpiło poświęcenie wianków uplecionych z młodych ziół leczniczych i świeżych kwiatów, mają one strzec domów od nieszczęść i kataklizmów. Odbyło się również błogosławieństwo dzieci, które wytrwale gromadziły się w czasie Oktawy Bożego Ciała, a w nagrodę za obecność i posługę w czasie wszystkich procesji dzieci otrzymały sporą porcję cukierków.