22. Czerwiec, 2017Parafia, Wydarzenia Możliwość komentowania Zakończenie Oktawy Bożego Ciała i poświęcenie wianków została wyłączona

W naszej parafii w dniu dzisiejszym odbyła się ostatnia Msza Święta z procesją Eucharystyczną w oktawie Bożego Ciała – uczestniczyli w niej bardzo licznie wierni z całej wspólnoty parafialnej.

W tym dniu szczególnie ważne były dzieci, które licznie przybyły wraz z rodzicami i uczestniczyły w procesji. Po procesji nastąpiło poświęcenie wianków uplecionych z młodych ziół leczniczych i świeżych kwiatów, mają one strzec domów od nieszczęść i kataklizmów, a dzieci otrzymały błogosławieństwo. Po zakończonym nabożeństwie w nagrodę za obecność i posługę w czasie wszystkich procesji dzieci otrzymały sporą porcję cukierków.

 


Dywan z kwiatów usłany przez dzieci na zakończenie Oktawy Bożego Ciała w kościele w Niegłowicach.

Dywan z kwiatów usłany przez dzieci na zakończenie Oktawy Bożego Ciała w kościele w Niegłowicach.

Publié par Niegłowice sur jeudi 22 juin 2017

/kp/

Archiwum