NIEDZIELA PALMOWA
 14.04.2019

1. Dzisiaj Niedziela Palmowa – początek Wielkiego Tygodnia  – czasu  liturgicznego upamiętnienia Tajemnicy Paschy Jezusa Chrystusa , której sercem  i  centrum jest  Święte  Triduum  Poświęcenie palm na mszach św.  –  na sumie procesja z palmami  wokół kościoła. Przy kościele  można nabyć palmę  oraz  piękne  pisanki „za ofiarę  na misje”  od Dziecięcego Koła Misyjnego.
  2. Po południu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o g: 15.00 i msza św.
  3. W Wielki Wtorek  Nowenna do MB Królowej Świata.
  4. W Wielki Czwartek msza św. Wieczerzy Pańskiej o g: 19.00 , a po niej przeniesienie Pana Jezusa do kaplicy adoracji i adoracja do g: 22.00 /lista/. Caritas Parafialne rozprowadzać będzie „ chlebki miłosierdzia”.
  5. W Wielki Piątek  kościół trwa na modlitwie i adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy   od g: 8.00  /lista/ Zachowujemy abstynencję i post ścisły aż do Liturgii Paschalnej w sobotę.
    O godz: 18.00 Droga Krzyżowa,
    a po niej  Liturgia Wielkiego Piątku o godz: 18.30
    Po Liturgii  przeniesienie  Najświętszego Sakramentu do grobu Pańskiego i adoracja do godz: 22.00   –  parafianie z Niegłowic i Osiedla.Ofiary składane przy Krzyżu  przeznaczone są na Boży Grób w Jerozolimie.

W Wielki Piątek odwiedzę chorych pierwszo – piątkowych  w domach  od g: 9.00 – proszę zgłosić w zakrystii innych chorych.

6. W Wielką Sobotę czuwamy przy  Chrystusie w Grobie od godz: 8.00  /lista/
    Poświęcenie pokarmów o
    godz:   9.00  w  kościele, 10.00  w  Domu Ludowym w Niegłowicach i godz: 12.00  w  kościele. Będzie można pobrać wodę święconą.
    O godz: 19.00   Wigilia Paschalna Wielkiej Nocy  –
    przynieśmy świece.
  7. Rezurekcja w niedzielę o g: 6.00  i msza św. o g: 10.30mszy św. o g: 15.00 nie będzie.
  8. Dziękuję za sprzątanie kościoła w mijającym tygodniu i ofiarę 80 zł .  Bóg zapłać ! Na ten  tydzień  powierzamy sprzątanie  mieszkańcom mieszkańcom Niegłowic nr 162, 14, 221 i 15

ks. Leszek Saczek