Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 3. 12. 2023
I Niedziela Adwentu

 

1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent : czas liturgicznego radosnego oczekiwania na przyjście Pana na końcu czasów i w tajemnicy świąt Bożego Narodzenia. Rozpoczynamy nowy rok duszpasterski pod hasłem : „ Uczestniczę we wspólnocie Kościoła „. Codziennie Roraty o godz: 18.00 – zapraszam dzieci z lampionami , rodziców, młodzież i starszych do uczestnictwa w roratach. Dzieci codziennie będą podejmować kapliczkę z figurką Matki Bożej. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych na mszy św. o g: 8.00 i taca na cele diecezjalne
Przy kościele mieszkańcy parafii Święcany zbierają ofiary na budowany kościół – wspomóżmy budowę tej świątyni.

2. W tym tygodniu wypada I czwartek miesiąca grudnia.

3. W czwartek Wspólnota Intronizacji NSPJ zaprasza na adorację od g: 17.00

4. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – na mszę św. roratnią zapraszam dzieci kl.3 i ich rodziców – wręczenie medalików. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W przyszłą niedzielę 10.12 przeżywać będziemy Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie – pamiętajmy o naszych misjonarzach , wspierając ich ofiarami do puszek.

6. Jak co roku proszę o wpłaty na ogrzewanie i energię kościoła – 100 zł – składając wpłaty w kopertach podajemy adres w środku koperty – wpłaty można także wpłacać na konto parafialne z zaznaczeniem „media”.

7. Dziękuję za sprzątanie i ubiór kościoła w mijającym tygodniu. Bóg zapłać! Na ten tydzień sprzątanie powierzamy mieszkańcom Niegłowic 262 , 122, 211 i 116

 

Prasa : Niedziela, Gość Niedzielny na stoliku

 

ks. Leszek Saczek