4. czerwca, 2015Parafia, Wydarzenia Możliwość komentowania Boże Ciało w Niegłowicach została wyłączona

IMG_1221 [800x600]

Tradycyjnie w Boże Ciało w Niegłowicach odbyła się msza święta, a po niej ulicą Niegłowicką przeszła procesja.

Koncelebrowanej Eucharystii przewodniczył proboszcz ks. Leszek Saczek wraz z o. Franciszkiem Stopkowiczem misjonarzem z naszej parafii. Trasa niegłowickiej procesji Bożego Ciała po raz pierwszy od istnienia parafii zmieniła swój bieg. Podobnie umieszczenie ołtarzy. Pierwszy został umieszczony koło posesji p. Tęczów i Wilków ( wykonany przez p. Daniela Wilka i młodzież z kl. III gimnazjum), drugi: przy szkole (wykonany przez Sołtysa i Radę Sołecką), trzeci: przy posesji p. Romańskich (wykonany przez Koło Gospodyń Wiejskich), czwarty przy kościele (wykonany przez Parafialny Zespół Caritas).

Chrystus szedł ulicą, a za nim ludzie

Przejściu monstrancji z Hostią ulicą naszej miejscowości podczas Uroczystości Ciała i Krwi Pańskiej, towarzyszyły feretrony , figurki, baldachim – nie zabrakło również dzieci. Dziesiątki dziewczynek sypało przed procesją Hostii kwietne dywany, procesji towarzyszyli również chłopcy i grupy ministrantów, oraz tłum ludzi.

Przypomnijmy, że święto to ma charakter dziękczynny za ustanowienie Eucharystii przez Jezusa Chrystusa podczas Ostatniej Wieczerzy. W Boże Ciało katolicy oddają hołd obecności Chrystusa pod postaciami chleba i wina. Głównym celem obchodów Bożego Ciała jest publiczne wyznanie wiary w obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, oddanie mu czci i podziękowanie za łaski.

Dziękujemy wszystkim , którzy w jakikolwiek sposób uświetnili dzisiejszą Uroczystość.

Szczęść Boże!