7. Lipiec, 2019Parafia, Wydarzenia Możliwość komentowania Odnowienie profesji zakonnej Siostry Agnieszki Mastej została wyłączona

W dniu 7 lipca 2019 r. w naszej parafii odbyła się uroczysta Msza św. podczas której siostra Agnieszka Mastej odnowiła profesję zakonną. Na uroczystości obecne były Siostry Michalitki, najbliżsi i rodzina siostry Agnieszki. Mszę św. koncelebrowaną sprawował proboszcz ks. Leszek Saczek wraz z zaproszonymi kapłanami.


 
 

Oto jest dzień, który dał nam Pan…
 
Siostro Agnieszko.
 
Szczególny to dzień dla mieszkańców Niegłowic. Dumni i szczęśliwi jesteśmy, że możemy być świadkami Twoich zaślubin z Jezusem. Nie stanął przed Tobą Chrystus w szacie białej i nie wziął Cię za rękę, by zaprowadzić do klasztornej celi.
 
A jednak wiedziałaś na pewno, że musisz iść. I nic już nie było ważne. Poszłaś po jego śladach, bo tego chciał Bóg. Chciał, by Twoje życie było służbą dla Niego i Jego Niepokalanej Matki.
 
Dzisiaj, pragniemy wyśpiewać Bogu radosne Te Deum, za dar Twojego powołania. Za to, że wybrał Ciebie z wielu. Za różaniec w Twoich dłoniach, za uśmiech na Twojej twarzy, dobro i prostotę, za Twoje „Oto ja służebnica Pańska”.
 
W imieniu całej społeczności Niegłowic, życzymy Tobie, abyś w swojej służbie Bogu i bliźnim niezmiennie odnajdywała radość i pociechę. Niech nie zabraknie na Twojej drodze błogosławieństwa Bożego, światła Ducha Świętego, bliskości Maryi i życzliwości dobrych ludzi.
 
Pamiętaj, że Twój dom jest tam, gdzie na Ciebie czekają. My w Niegłowicach oczekiwać będziemy na Ciebie z radością.

Szczęść Boże!
 
Mieszkańcy Niegłowic
 
07 lipca 2019

 

Relacja wideo

/kp/

Archiwum