11. lutego, 2016Parafia, Wydarzenia Możliwość komentowania XXIV Światowy Dzień Chorego 2016 została wyłączona

dzien_chorego_2016

11 lutego – w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – po raz 24 obchodziliśmy Światowy Dzień Chorego. W tym dniu modliliśmy się za osoby chore z naszej parafii. Na Mszy św. o g. 17.00 sprawowanej przez ks. Leszka Saczka oraz ks. Stanisława Rębisza zgromadzili się starsi i chorzy, by wysłuchać Słowa Bożego i otrzymać sakrament namaszczenia chorych, a na zakończenie przyjąć błogosławieństwo lourdzkie.

Pomagając dyskretnie osobom cierpiącym, podobnie jak w chorobie, bierzemy na swoje barki codzienny krzyż i idziemy za Mistrzem i choć spotkanie z cierpieniem będzie zawsze tajemnicą, Jezus pomaga nam odsłonić jego sens