15. sierpnia, 2024Parafia, Wydarzenia Możliwość komentowania Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia 2024 została wyłączona

W tę piękną uroczystość oddajmy cześć naszej ukochanej Matce Bożej, która jako pierwsza z ludzi została wzięta do nieba ze swoim ciałem i duszą. W naszej polskiej tradycji nazywamy Ją Matką Bożą Zielną. Pachnące zioła, piękne kwiaty, dojrzałe kłosy zbóż i dorodne owoce symbolizują duchową pełnię Maryi, jako „najwspanialszego ziemskiego owocu”. Zioła mają swą leczniczą moc, a kwiaty wprawiają w zachwyt kolorystyką barw i zapachem. Maryja jest najpiękniejszym kwiatem ludzkości. Jest też lekarstwem na nasze choroby duszy i ciała. Uroczystą mszę sprawował proboszcz ks. Leszek Saczek.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania dzisiejszej uroczystości oraz złożenia wieńców w darze wdzięczności Panu Bogu; Wasza praca i zaangażowanie są nieocenione, a szczególne podziękowania kierujemy do Małgorzaty Trzaskoś za jej wkład, mimo że nie mogła być dzisiaj z nami. Dziękujemy również Państwu Starostom, rolnikom, Paniom rolniczkom, dzieciom, strażakom , Panu Sołtysowi, Panu Radnemu, a także organistom za wsparcie w organizacji tego pięknego wydarzenia. Bóg zapłać!

Wszyscy razem stworzyliśmy piękną atmosferę pełną wdzięczności i zaangażowania, za co Wam wszystkim Bóg zapłać!