22. marca, 2015Parafia, Wydarzenia Możliwość komentowania Rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne została wyłączona

Dzisiaj w naszej parafii rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Andrzej Wierzba MS – dla dorosłych, a dla dzieci i młodzieży ks. Łukasz Stachura MS wraz z nowicjuszami z Bazyliki Mniejszej z Dębowca.

ks.andrzej-wierzba-ms

Dzisiaj V Niedziela Wielkiego Postu w kościele katolickim praktykuje się zwyczaj zasłaniania krzyży. Zasłonięty krzyż ma pobudzić wyobraźnię i sprawić, że Męka stanie się nam bliższa poprzez „obraz” Chrystusa na krzyżu. Krzyże pozostają zasłonięte do liturgii Wielkiego Piątku, kiedy to centralnym punktem liturgii będzie adoracja Krzyża.

czarna-niedziela-2015

Dla osób, które nie mogą brać udziału lub dla przypomnienia kazań pasyjnych w czasie Rekolekcji, proponujemy relację wideo/ ZOBACZ /