19. kwietnia, 2014Wydarzenia Możliwość komentowania Wielka Sobota Święcenie Pokarmów została wyłączona

Tradycja nakazuje, że w Wielką Sobotę odbywa się obrzęd poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny.

IMG_5458 [800x600]

Tak było i w naszej parafii. Począwszy od godziny 9.00 w Domu Ludowym  wierni, przynosili koszyki pełne świątecznych smakołyków by je poświęcić. Następnie odbyło się święcenie pokarmów w kościele o godz. 10.00 ,oraz 12.00 gdzie również przybyło wielu parafian.  Wielu rodziców ze swoimi dziećmi pozostawało jeszcze chwile w świątyni by adorować Krzyż i Grób Pana Jezusa. Święcenia jadła na wielkanocny stół dokonał ksiądz Tadeusz Mieleszko, proboszcz naszej parafii.

Jezus powiedział do swoich uczniów: Nie troszczcie się zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść? co będziemy pić? Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. Starajcie się naprzód o królestwo Boga i o Jego sprawiedliwość,
a to wszystko będzie wam dodane