27. lutego, 2016Parafia, Wydarzenia Możliwość komentowania 22 rocznica śmierci ks. Alfreda Solarskiego została wyłączona

W niedzielę 28 marca 2016 r. uczcimy pamięć dawnego proboszcza naszej parafii, ks. prał. Alfreda Solarskiego.

ks.solarski-alfred

Choć od jego śmierci minęło 22 lata, to pamięć o dziełach duchowych jakie po sobie pozostawił ten gorliwy kapłan, wciąż budzi szacunek i żyje w naszych sercach.

Ks. Alfred Solarski urodził się 21 listopada 1918 r. w Ostrowie k. Przemyśla. Następnie kontynuował naukę w Przemyślu w Szkole Podstawowej im. św. Jana Kantego. W latach 1930 – 1937 uczęszczał do przemyskiego gimnazjum. Po zdaniu w 1937 r. matury wstąpił do Seminarium Duchownego. Święcenia kapłańskie przyjął 5 marca 1943 r. W listopadzie 1957 r. rozpoczął swoją długoletnią pracę w kościele w Niegłowicach. Zmarł 1 marca 1994 r. Został pochowany wśród swoich parafian na niegłowickim cmentarzu.

Pokój Ci wieczny w cichej krainie, gdzie ból nie sięga, gdzie łza nie płynie, gdzie słyszysz Boga głos serdeczny
„Pokój Ci wieczny”

Filmy o ks. Alfredzie Solarskim :

Życiorys

Jubileusz 50-lecia kapłaństwa

Pogrzeb

Msza św. w intencji śp.ks.Alfreda Solarskiego