11. lutego, 2024Parafia, Wydarzenia Możliwość komentowania 32 Światowy Dzień Chorego została wyłączona

W niedzielę 11 lutego 2024 r.,  w Światowy Dzień Chorego w naszej parafii sprawowana była Msza Święta w intencji chorych, opiekujących się nimi i służby zdrowia.

Światowy Dzień Chorego obchodzony jest w uroczystość Matki Bożej z Lourdes. Został ustanowiony przez papieża Jana Pawła II 13 maja 1992 r. w 75. rocznicę objawień fatimskich i w 11. rocznicę zamachu na jego życie. Wiele osób przybyło tego dnia do parafialnego kościoła, aby powierzyć Jezusowi oraz Maryi swoje cierpienie i prosić o uzdrowienie i ulgę w bólu dla siebie i dla swoich bliskich. Eucharystię sprawował ks. proboszcz Leszek Saczek.