16. czerwca, 2022Parafia, Wydarzenia Możliwość komentowania Boże Ciało 2022 została wyłączona

Uroczystość Bożego Ciała to dzień dziękczynienia. 16 czerwca br. dziękowaliśmy Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu, za bezcenny dar Ciała i Krwi Chrystusa Pana. Wyrażaliśmy nasze dziękczynienie nie tylko modlitwą, śpiewem pieśni, uczestnictwem w procesji, ale przede wszystkim umiłowaniem Chrystusa w Eucharystii i przyjmowaniem Go do naszych serc.Po Mszy św. o godz. 10.30 którą sprawował proboszcz ks. Leszek Saczek wyruszyła procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia Uroczystości Bożego Ciała: służbie liturgicznej, dzieciom pierwszokomunijnym i sypiącym kwiaty, chłopcom dzwoniącym dzwoneczkami, paniom niosącym figury, panom niosącym baldachim i feretrony, panu organiście, strażakom OSP Jasło – Niegłowice za kierowaniu ruchem podczas procesji.

Szczególnie dziękujemy tym, którzy pracowali przy budowie ołtarzy, pięknie je przystroili. W tym roku ołtarze wykonali: 1- rodzice i młodzież bierzmowana przy posesji plebanii, 2 – rodzice dzieci I komunijnych przy posesji P. Wachowskich, 3 – OSP Jasło – Niegłowice przy sklepie, 4 – Koło Gospodyń Wiejskich i Apostolat „Margaretka” przy kościele.

Bóg zapłać wszystkim, którzy udekorowali swoje domy na trasie procesji, jak również wszystkim parafianom oraz gościom za pobożny udział w procesji, dając wyraz swojej wiary w Chrystusa Eucharystycznego. Bóg zapłać!

Archiwum