4. listopada, 2012Wydarzenia Możliwość komentowania Dziecięca Róża Różańcowa została wyłączona

Żywy Różaniec to jedna z najpopularniejszych grup modlitewnych istniejących w parafiach. Stowarzyszenie „Żywego Różańca” zostało założone w 1826 r. w Lyonie przez Paulinę Jaricot, która chciała uczynić różaniec modlitwą wszystkich ludzi. Każda osoba należąca do „Róży” zobowiązana jest do odmawiania codziennie jednej z tajemnic w określonej intencji. W ten sposób wszyscy codziennie odmawiają cały różaniec.

 4 listopada 2012 r. w naszej parafii powstała Dziecięca Róża Różańcowa –  licząca 20 osób. Rok Wiary, który rozpoczęliśmy, jest dobrym czasem, aby pogłębić swoją wiarę poprzez modlitwę. Zmiana tajemnic różańcowych odbywa się w naszej parafii przeważnie w każdą pierwszą niedzielę miesiąca.

Różaniec jest streszczeniem Ewangelii, przeżycia układają się w całokształt tajemnic różańcowych. Podczas rozważań przed oczyma naszej duszy przesuwają się główne momenty z życia Jezusa Chrystusa:

  • tajemnice radosne – wcielenie i ukryte życie Jezusa
  • tajemnice światła – momenty życia publicznego
  • tajemnice bolesne – cierpienie i męka
  • tajemnice chwalebne – tryumf zmartwychwstania

(kp)

Archiwum