28. maja, 2017Parafia, Wydarzenia Możliwość komentowania I Komunia Święta 2017 została wyłączona

28 maja  w naszym niegłowickim kościele parafialnym  na Mszy św. o godz. 11.00, grupa 18 dzieci  po raz pierwszy przystąpiła do Sakramentu Eucharystii. Dzień wcześniej z bijący sercem i olbrzymią tremą dzieci także po raz pierwszy uklęknęły przy kratkach konfesjonału, aby spotkać się z Bogiem, w Sakramencie Pokuty i Pojednania.

Pierwsza Komunia to wydarzenie, do którego  dzieci przygotowywały się bardzo sumiennie przez cały rok, dlatego pełne emocji oczekiwały na przyjęcie Pana Jezusa do swego serca. Uroczystość rozpoczęła się przy krzyżu misyjnym obok kościoła, gdzie przybyły ksiądz proboszcz Leszek Saczek w asyście księdza kanonika Stanisława Rębisza powitał i pobłogosławił wszystkie dzieci. Następnie błogosławieństwa udzielili im rodzice, i wszyscy procesyjnie weszli do świątyni. Cała uroczystość przebiegła w podniosłej atmosferze pełnej uśmiechów i wzruszeń. Na zakończenie dzieci podziękowały pani wychowawczyni Anecie Banaś, dyrekcji szkoły, oraz księżom proboszczowi i kanonikowi za przygotowanie ich do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.

 

Relacja wideo

Filmki dostępne na facebooku Nieglowice.pl

W kościele parafialnym w Niegłowicach rozpczął się Najpiękniejszy Dzień w życiu dziecka.

Publié par Niegłowice sur dimanche 28 mai 2017

…c.d I Komuni Świętej w kościele parafialnym w Niegłowicach.

Publié par Niegłowice sur dimanche 28 mai 2017

 
 
 

/kp/

Archiwum