29. sierpnia, 2014Parafia, Wydarzenia Możliwość komentowania Informacja Rady Parafialnej została wyłączona


Rada Parafialna Jasło-Niegłowice 28 sierpnia 2014 r.
Parafia
Matki Bożej Królowej Świata
Jasło-Niegłowice

Jego Eminencja
Czcigodny Ksiądz Biskup
Jan Wątroba

 
Parafianie Niegłowic pragną wyrazić swój wielki żal z powodu nagłej decyzji o zmianie naszego Proboszcza.
Ksiądz Tadeusz Mieleszko, który od nas odchodzi, dał się poznać jako człowiek wielkiego serca, który dla każdego znalazł czas, nikogo nie zostawił w potrzebie. Przybył do nas po latach posługi na Ukrainie, bardzo podupadły na zdrowiu, można stwierdzić, że wycieńczony. Zdarzało się, że po Mszy Świętej zasłabł w zakrystii. Ten niezłomny Kapłan nie odpoczywał jednak – z wielkim zapałem kontynuował remont naszej świątyni, aby w konsekwencji doprowadzić do jej konsekracji. Z ogromną delikatnością dba o nasze wnętrza duchowe. Przebywanie w Jego pobliżu powoduje, że człowiek chce być lepszy. Zawsze ma czas dla młodzieży, z szacunkiem odnosi się do starszych, wspomaga biednych i chorych. W każdej, nawet bardzo trudnej sytuacji, widzi dobre strony, nikogo nie przekreśla. Ksiądz Proboszcz żyje życiem parafian. Jego postawa wobec emerytowanego Księdza Kanonika mieszkającego wśród nas, budzi szacunek i jest wzorem do naśladowania. W naszym odczuciu – Ksiądz Tadeusz to perła kapłaństwa.
Niebezpieczne, niejednokrotnie zagrażające życiu sytuacje na Ukrainie, ciężka praca i intensywna służba kapłańska, nadwyrężyły Jego zdrowie. Mieliśmy nadzieję, że dłuższy pobyt w naszej parafii pomoże Mu zregenerować siły.

 
Dwa miesiące temu, cała parafia świętowała Jubileusz 25-lecia Kapłaństwa Księdza Tadeusza w sposób wyjątkowo podniosły i uroczysty ciesząc się, że jest wśród nas.
Dzisiaj z ogromnym zaskoczeniem przyjęliśmy informację o decyzji przeniesienia naszego Księdza Proboszcza na inną placówkę. Z pełnym zrozumieniem powagi ślubów posłuszeństwa i pokornie wyrażonej zgody Księdza Tadeusza, jako parafialna społeczność, przekazujemy wraz z tymi słowami naszą troskę o dalszą duchową więź i byt naszej rodziny parafialnej.

 
Pamiętając słowa religijnej piosenki „kościół to nie tylko dom z kamieni i złota, kościół żywy i prawdziwy to jest serc wspólnota” ośmielamy się zwrócić z ogromną prośbą do Czcigodnego Księdza Biskupa o pozostawienie Księdza Tadeusza Mieleszko wśród nas, o umożliwienie kontynuowania duchowego uświęcania całej parafii pod Jego przewodnictwem.

 
Z wyrazami szacunku i modlitewnej pamięci
Rada Parafialna i Parafianie
Matki Bożej Królowej Świata
Jasło – Niegłowice

 

W załączeniu listy poparcia.

Archiwum