15. marca, 2017Parafia, Wydarzenia Możliwość komentowania Intonizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa w Niegłowicach została wyłączona

Bogu w Trójcy Jedynemu dziękujemy za dar Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszej parafii. Dziękujemy Ci Jezu – nasz Królu, że nasza wspólnota parafialna mogła w tych dniach przyjąć Cię do swych serc w wymiarze osobistym, rodzinnym i społecznym.

Dziękujemy delegatowi Księdza Biskupa na dzisiejszą uroczystość Ks. doktorowi Januszowi Podlaszczakowi. Dziękujemy za modlitwę i przewodniczenie na Mszy św., podczas której nasza parafia przeżywa historyczną chwilę – Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. Umocnieni Twoją posługą Księże doktorze Januszu, pragniemy jeszcze gorliwiej włączać się w to wielkie dzieło Boże jakim jest Intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Bóg zapłać wszystkim dostojnym kapłanom, obecnym na dzisiejszej uroczystości. Nie byłoby tej uroczystości, gdyby nasz Ksiądz Proboszcz w grudniu 2014 roku nie wyraził zgody na powstanie naszej Wspólnoty. Dziękujemy Księże Proboszczu Leszku za towarzyszenie nam w cotygodniowej Adoracji Najświętszego Sakramentu, za modlitwy w tej intencji, które wspólnie zanosimy. Będziemy przed Najświętszym Sakramentem dalej prosić Jezusa, aby nasze serca były zawsze godnym dla Niego tronem; będziemy się wspólnie modlić, aby ta Intronizacja Serca Jezusowego przyniosła piękne owoce w przyszłości i aby to dzieło rozszerzało się w Polsce i w świecie.

Bóg zapłać ojcu misjonarzowi – redemptoryście, znanemu nam już o. Andrzejowi Zającowi za zaangażowanie i przeprowadzenie tych rekolekcji intronizacyjnych, aby nasze serca były jak najlepiej przygotowane na to wielkie wydarzenie w naszej parafii. Bóg zapłać za modlitwy, posługę słowa, udzielanie sakramentów świętych i przygotowywanie tej uroczystości.

Wielki udział w tym wszystkim, co dokonało się w naszej parafii ma Pani Ewa Nosiadek z Krakowa – nasza krajowa animatorka Wspólnot dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dziękujemy za wszelki trud i poświęcenie, abyśmy mogli wspólnie się tutaj zjednoczyć i zaangażować dla tej wielkiej sprawy Intronizacji Serca Pana Jezusa, do której przynagla nas sam Pan Jezus przez życie i posłannictwo Służebnicy Bożej Rozalii Celakówny.

Dziękujemy również Pani Zofii Sowie przybyłej do nas z Rzeszowa,  naszej animatorce diecezjalnej, za zaangażowanie i podejmowany trud w tym dziele, w naszej diecezji rzeszowskiej.

Wyrażamy podziękowanie dla wszystkich członków delegacji, którzy tak pięknie wypowiadali swoje poddanie Chrystusowi –Królowi. Jest to świadectwo wiary i zarazem pragnienie, by  w życiu publicznym, w swoim wielorakim zaangażowaniu, kierować się nauką Jezusa, Jego prawem miłości, sprawiedliwości i prawdy. Będziemy się dalej modlić o wypełnienie tych wielkich zobowiązań, które złożyliśmy dzisiaj Jezusowi.

Dziękujemy wszystkim, parafianom i gościom, szczególnie ze Wspólnot dla Intronizacji NSPJ, którzy przybyli na dzisiejszą uroczystość. Niech nasza wspólna modlitwa i składane świadectwo przyczynie się do królowania Chrystusa w naszych sercach.