13. października, 2014Parafia, Wydarzenia Możliwość komentowania Mobilne Muzeum Jana Pawła II odwiedziło Dębowiec została wyłączona

IMG_8008 (Kopiowanie)

13 października kilkumetrowy żółto-biały TIR stanął przy Bazylice Mniejszej w Dębowcu . Było to mobilne muzeum papieskie, a zwiedzający mogli obejrzeć w nim pamiątki związane ze św. Janem Pawłem II. W Mobilnym Muzeum Jana Pawła II udostępnione są niezwykłe przedmioty i pamiątki, które należały do papieża. Można zobaczyć krzyż pektoralny, który Jan Paweł II otrzymał z okazji 25-lecia pontyfikatu, szaty liturgiczne, piuskę, pióro z czasów kardynalskich. Do obejrzenia są rzeczy, które znajdowały się na biurku Karola Wojtyły przed wyjazdem na konklawe, czyli rozcinacz do listów, pieczęć, dzienniczek siostry Faustyny, także dużo ciekawych eksponatów. Nie zabrakło także eksponatów z dziedziny sportu. Były m.in.:drewniane narty oraz puchar. Oglądający mogli zobaczyć zdjęcia oraz krótkie filmy pokazujące życie św. Jana Pawła II. Prezentacja muzeum w Dębowcu i okolicach jest związana z obchodami Dnia Papieskiego, który obchodzony był 12 października 2014.

 


 
/kp/

Archiwum