20. kwietnia, 2014Wydarzenia Możliwość komentowania Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego Rezurekcja została wyłączona

Dziś Niedziela Wielkanocna – Święto Zmartwychwstania Pańskiego. To ostatni dzień Triduum Paschalnego i jednocześnie pierwszy dzień Świąt.

Grób Chrystusa w Jerozolimie

Już przed godz. 6.00 rano zgromadziliśmy się w naszej świątyni na Mszy św. rezurekcyjnej, którą rozpoczęliśmy tradycyjną procesją eucharystyczną ul. Niegłowicką i Naftową. Procesji, jak również Mszy św. rezurekcyjnej przewodniczył ks. proboszcz Tadeusz Mieleszko . Procesje uświetnili strażacy i stażaczki, panowie niosący chorągwie, panie niosące figurki tworząc wraz z ministrantami orszak procesyjny.

Dziękujemy wszystkim którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia okresu Triduum Paschalnego. Szczęść Boże!

 
Chrystus zmartwychwstał ! Prawdziwie zmartwychwstał !

Relacja wideo


Życzenia Wielkanocne

/kp/

Archiwum