19. czerwca, 2014Wydarzenia Możliwość komentowania Obchody Bożego Ciała w Niegłowicach została wyłączona

boże-ciało-2014

Msza święta, a później procesja, tradycyjną trasą do czterech ołtarzy – tak od lat w Niegłowicach wygląda uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, popularnie nazywanej Bożym Ciałem.

Orszak procesyjny, w którym szli ministranci, dzieci pierwszokomunijne, dziewczynki sypiące kwiatki, chłopcy z dzwoneczkami, panie z figurami, panowie z feretronami, oraz kapłan z Najświętszym Sakramentem oraz tłum wiernych przeszedł ulicami, Niegłowicką i Naftową – zatrzymując się przy czterech ołtarzach, przy których czytana była Ewangelia.
 

Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje Ciało za życie świata

Procesja odbyła się przy słonecznej pogodzie i zakończyła się błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem udzielonym przez księdza proboszcza. Dziękujemy parafianom za wykonanie pięknych ołtarzy ,oraz za liczne uczestnictwo w dzisiejszej uroczystości.
 
Szczęść Boże!

 

Relacja wideo

/kp/

Archiwum