22. sierpnia, 2020Parafia, Wydarzenia Możliwość komentowania Odpust w naszej Parafii została wyłączona

W sobotę, 22 sierpnia br. w Uroczystość Matki Bożej Królowe Świata nasza wspólnota przeżywała odpust parafialny.

Eucharystii przewodniczył ks. Adam Lechwar, a w koncelebrze brali udział ks. Władysław Depa, proboszcz z sąsiedniej parafii Miłosierdzia Bożego oraz nasz proboszcz ks. Leszek Saczek. W swojej homilii ks. Adam podkreślił rolę Maryi w zbawczym dziele Jezusa Chrystusa oraz zwrócił uwagę na istotę maryjności w świecie współczesnym.

Odpust parafialny jest doroczną uroczystością rodziny parafialnej związaną ze świętem patronalnym parafii lub kościoła. Dzień odpustu jest związany z możliwością uzyskania daru duchowego jakim jest odpust zupełny czyli darowanie wszystkich kar doczesnych za popełnione grzechy. Przez grzech bowiem zaciągamy winę wobec Boga i ponosimy karę, która ma pomóc przezwyciężyć zło jaki grzech w nas posiał i wyrządził. Karę można odpokutować w doczesności np. przez uczynki pokutne, uczynki miłosierdzia, inne dobre uczynki czy modlitwy.

Dziękujemy wszystkich Parafianom i  Gościom za wspólną modlitwę. Szczęść Boże!