2. lutego, 2016Parafia, Wydarzenia Możliwość komentowania Ofiarowanie Pańskie 2016 została wyłączona

ofiarowanie-panskie-2016-gromniczna

2 lutego Kościół katolicki obchodzi święto Ofiarowania Pańskiego. Czyni to na pamiątkę ofiarowania przez Maryję i Józefa ich pierworodnego syna, Jezusa, w świątyni jerozolimskiej. W polskiej tradycji jest to też święto Matki Bożej Gromnicznej. Od 1997 r. 2 lutego Kościół powszechny obchodzi ustanowiony przez Jana Pawła II -Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w niezliczonych zakonach, zgromadzeniach zakonnych, stowarzyszeniach życia apostolskiego i instytutach świeckich. Pamiętajmy o nich w podczas naszej dzisiejszej modlitwy na Eucharystii.