27. września, 2015Parafia, Wydarzenia Możliwość komentowania Podziel się elektrośmieciami! została wyłączona

Kościół w Potrzebie „ Kirche in Not” kolejny raz przeprowadza zbiórkę elektro-śmieci w naszej diecezji.W naszej parafii zbiórka będzie 3.10 /sobota/ do g: 10.00 – bardzo proszę o złożenie zużytego sprzętu na parkingu przy kościele za Krzyżem Misyjnym.

Elektrosmieci2015

Kirche in Not – Pomoc Kościołowi w Potrzebie – jest Stowarzyszeniem Kościoła Katolickiego od 1947 roku pomaga ludziom będącym w trudnej sytuacji: wspólnotom Kościoła misyjnego, ofiarom wojen, kataklizmów oraz cierpiącym w ustrojach totalitarnych. Kirche in Not wspiera także polskie zgromadzenia kontemplacyjne oraz polskich misjonarzy na całym świecie.

Aby budować kolejne studnie, szkoły, szpitale, polska sekcja Kirche in Not w porozumieniu z księżmi biskupami prowadzi w diecezjach całego kraju zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (zużyte komputery, drukarki, telefony, telewizory, pralki, odkurzacze, pozostałe sprzęty AGD i RTV itp.)

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie zostało założone w 1947 roku przez holenderskiego norbertanina, o. Werenfrieda van Straatena. Stowarzyszenie znane jest dziś w całym świecie, posiada biura w 17 krajach (Europa, USA, Kanada, Australia, Brazylia i Chile). Dzięki ofiarom Darczyńców niesie pomoc w ponad 140 krajach. Rocznie realizuje ponad 5 tysięcy projektów.

Pomocy niesionej przez Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie zawsze towarzyszyło poparcie i błogosławieństwo papieży. Założyciel stowarzyszenia, o. Werenfried, był związany szczególną przyjaźnią z bł. Janem Pawłem II. Dyrektor sekcji polskiej Stowarzyszenia, ks. dr hab. Waldemar Cisło, podczas spotkań z Ojcem Świętym Benedyktem XVI otrzymał błogosławieństwo dla dobrodziei i prowadzonych przez Stowarzyszenie dzieł. W 2011 roku Benedykt XVI podniósł rangę Pomocy Kościołowi w Potrzebie do godności Papieskiego Stowarzyszenia. Obecnie Stowarzyszenie cieszy się poparciem i błogosławieństwem Ojca Św. Franciszka i w Jego imieniu niesie pomoc Kościołowi prześladowanemu i potrzebującemu.

Pomoc niesiona przez Stowarzyszenie polega na budowaniu kościołów, klasztorów, ośrodków parafialnych i sierocińców, wspieraniu seminariów duchownych i kapłanów, wydawaniu i kolportażu Biblii dla dzieci i Katechizmu, finansowaniu zakupu środków transportu dla lepszego pełnienia służby pasterskiej, niesieniu pomocy materialnej i duszpasterskiej uchodźcom i prześladowanym chrześcijanom. Od 1957 roku Stowarzyszenie udziela pomocy egzystencjalnej każdej siostrze klauzurowej w Polsce.

Od 2012 roku Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie rozpoczęło współpracę z firmą Green Office Ecologic Sp. z o.o. w zakresie utylizacji zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Po wyselekcjonowaniu zebranego sprzętu, ten, który nadaje się do naprawy jest przekazywany do dalszego użytku w krajach Afryki, Azji i Ameryki Południowej, do szkół, szpitali, ośrodków dla młodzieży prowadzonych przez misjonarzy. Uzyskane środki z odzysku surowców wtórnych zasilają konto projektów, które realizuje Stowarzyszenie. W 2013 roku zrealizowane zostały dwa projekty: pokrycie kosztów opłat szkolnych dla dzieci z sierocińca Lubasi Home w Livingstone w Zambii, a także budowy szkoły o. Eleuteriusza w misji Kabondo Dianda w Demokratycznej Republice Konga.

Więcej o Stowarzyszeniu Pomoc Kościołowi w Potrzebie na stronie: www.pkwp.org