13. września, 2021Parafia, Wydarzenia Możliwość komentowania Poświęcenie nowych organów została wyłączona

Zbudźcie się organy, instrumencie święty, głoście chwałę Boga – naszego Stworzyciela i naszego Ojca! – tymi słowami ks. dziekan Marek Cesarz, rozpoczął uroczystość poświęcenia organów w naszym kościele parafialnym…

Msza została odprawiona w pięknym dniu dla Polski w którym na ołtarze zostali wyniesieni kard. Stefan Wyszyński i Matka Elżbieta Czacka.

Uroczystość odbyła się w niedzielę 12 września na Eucharystii o godz. 17.00 i zgromadziła w świątyni wiernych, a także ofiarodawców i sponsorów.

Przy tej okazji ks. proboszcz Leszek Saczek szczególne podziękował wykonawcy organów panu Mariuszowi Wackowi.

Uroczystość zakończyła się koncertem inauguracyjnym w wykonaniu organisty Łukasza Lepaka studenta Akademii Muzycznej w Katowicach , wraz towarzyszącymi muzykami Emilią Leśniak- skrzypce uczennicą Szkoły Muzycznej 2 stopnia im Fryderyka Chopina w Krakowie, oraz Bartosza Suskiego – trąbka studenta Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

W tę historię kościoła pw. Matki Bożej Królowej Świata jesteśmy wpisani my, nasze obecne pokolenie. Teraz nam trzeba zadbać o miejsce naszej modlitwy i liturgii.

 

Pani Żanecie Kuźnar dziękujemy za smaczny tort.

 

 

 
… i coś dla ucha i duszy…
 

 

 
Za wysłuchanie wszystkich wykonanych dzieł obecnym w kościele oraz oglądającym koncert online z całego serca dziękujemy.
 

 

Archiwum