12. kwietnia, 2014Wydarzenia Możliwość komentowania Prezentacja o rodzinie chrześcijańskiej została wyłączona

Prezentacja “Z nauki Kościoła o rodzinie chrześcijańskiej” (autor fotografii: mieszkanka Lwowa Tatiana Kurjan)  jest próbą syntezy niektórych z najważniejszych punktów nauczania o rodzinie. 

prezentacjajpg

Wykorzystuje cytaty z Pisma św., homilii oraz przemówień papieży Pawła VI i Jana Pawła II, encyklik Humane vitae, Familaris consortio, Listu do Rodzin. Prezentacja wykorzystywana jest (w języku ukraińskim) przez ks. Grzegorza Drausa podczas nauk dla narzeczonych w Archikatedrze Lwowskiej.

Pobierz prezentację na komputer

Ikona „Święta Rodzina”, autor Kiko Arguello, znajduje się w siedzibie Papieskiej Rady do spraw Rodziny.

icona

Symbolika: Maryja przekazuje Jezusowi zwój Biblii ze słowami „Duch Pański namaścił mnie i posłał”. Słowa, którymi Jezus rozpoczyna swoja misję. Matka przygotowuje Syna do wykonania powołania. Św. Józef niesie Jezusa, tak jakby dźwigał krzyż. Ojcostwo jest krzyżem. Twarz św. Józefa jest jak oblicze umęczonego Jezusa. Jezus, nie będąc biologicznym synem Józefa, ma jednak jego twarz. Ojciec tworzy oblicze, styl życia dziecka nie tyle poprzez zrodzenie co przez wychowanie. Ojciec formuje dziecko, by miało odwagę cierpieć.

Trzy deski ikony są jednoczone. Symbol jedności wspólnoty rodziny.

 

ks. Grzegorz Draus

 

 

/kp/

Archiwum