9. kwietnia, 2023Parafia, Wydarzenia Możliwość komentowania Rezurekcja 2023 została wyłączona

Procesją rezurekcyjną o godzinie 6.30 rozpoczęliśmy uroczystą mszę świętą w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Rezurekcja (łac. resurrectio) oznacza zmartwychwstanie.

W Kościele Katolickim jest to pierwsza msza z okazji Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, połączona z procesją. W naszej parafii odprawiana jest w Niedzielę Zmartwychwstania rano.

Procesja rezurekcyjna jest wyrazem radości. Odbywa się wokół kościoła przez trzykrotne jego obejście. Niesiona jest w niej Hostia w monstrancji oraz liturgiczne symbole święta: krzyż ozdobiony stułą, paschał i figura Jezusa Zmartwychwstałego. Eucharystii przewodniczył i kazanie wygłosił proboszcz ks. Leszek Saczek.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do upiększenia uroczystej liturgii. Szczęść Boże!