13. października, 2012Wydarzenia Możliwość komentowania Rok Wiary została wyłączona

W czwartek, 11 października 2012 r. w Katedrze Rzeszowskiej o godz. 18.00 rozpoczął się ogłoszony przez Benedykta XVI Rok Wiary. W parafiach uroczyste rozpoczęcie będzie miało miejsce w niedzielę, 14 października, na wszystkich Mszach św. Jest to wydarzenie, obok którego nie możemy przejść obojętnie.

Temat tego Roku wpisuje się w program duszpasterski lat 2010-2013. Owocem kończącego się roku duszpasterskiego „Kościół naszym domem”, powinna być większa miłość do Kościoła, lepsze zrozumienie tajemnicy Kościoła oraz większe zaangażowanie w jego życie i misję. Nowy rok duszpasterski, który rozpoczniemy w Adwencie, pod hasłem: „być solą ziemi” będzie nas wzywał nas do dawania świadectwa wobec świata. Do tego niezbędna jest głęboka wiara i życie nią na co dzień.

Czytaj:
List Biskupa Rzeszowskiego na rozpoczęcie Roku Wiary

(diecezja.rzeszow.pl)

Archiwum