15. Sierpień, 2014Parafia, Wydarzenia Możliwość komentowania Święto Matki Bożej Zielnej została wyłączona

IMG_6781 [800x600]

Dzisiaj w piątek 15 sierpnia obchodziliśmy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, nazywaną inaczej uroczystością Matki Bożej Zielnej. Jest to dzień w którym upamiętniamy wzięcie do nieba Najświętszej Maryi Panny z duszą i ciałem. Na każdej Mszy św. zostały poświęcone bukiety ziół, kwiatów oraz warzyw. Na sumie mieliśmy okazję podziwiać misternie wykonany wieniec dożynkowy przyniesiony przez Starostów Krystynę i Józefa Rzońca, oraz panie Teresę Frączek, Jolantę Frączek, Grażynę Stój i Renatę Kiełtyka . Szczególne wyrazy podziękowania dla pana Stanisława Rzońcy za włożony wysiłek oraz pomysł w wykonaniu tegorocznego wieńca dożynkowego. Szczęść Boże!

Dla Ciebie Matko Boża Zielna, kwiaty polskie przynosimy
nasze polne wonne zioła.
Boś tych kwiatów jest Królowa, każdy kwiatek woła, zabierz mnie dziś do kościoła
Upiększ mną Ołtarz cały, polnymi kwiatami. A do Nieba słać będziemy, bukiet z modlitwami.
Niechaj piękno którym Stwórca cały świat obsiewa.
Wielbi Ciebie Pani Zielna w modlitwie zagrzewa.
Matko Zielna, Królowo Polski w dniu wstąpienia twego,
Pobłogosław Naród wierny i módl się za niego.

 


/kp/

Archiwum