2. lutego, 2017Parafia, Wydarzenia Możliwość komentowania Święto Ofiarowania Pańskiego 2 lutego 2017 została wyłączona

8

Dzisiaj 2 lutego 2017 r., Święto Ofiarowania Pańskiego. W naszej polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Na początku Mszy św. o g.17.00 miał miejsce obrzęd błogosławieństwa świec. Mszę św. odprawiali ks.Leszek Saczek i ks. Stanisław Rębisz.

Gromnica wyraża nasze spotkanie z Panem Jezusem – Światłem Świata, którego przyniosła nam Maryja. Gromnice zapalamy np. podczas kolędy, wspólnej modlitwy rodzinnej, gdy przychodzi kapłan z Panem Bogiem do chorego, przynosimy gromnicę w Wielką Sobotę do kościoła, Gromnicę zapalano podczas burz i gwałtownych nawałnic, wkłada się ją też w rękę umierającego by Matka Boża doprowadziła go do Jezusa.

 

 

/kp/

Archiwum