2. lutego, 2015Parafia, Wydarzenia Możliwość komentowania Święto Ofiarowania Pańskiego, Dzień Życia Konsekrowanego została wyłączona

dzien-zycia-konsekrowanego-ofiarowanie-panskie-2015-parafianieglowice-ok

Dzisiaj 2 lutego, Święto Ofiarowania Pańskiego i Dzień Życia Konsekrowanego . Jest to dla nas szczególna okazja do wyrażenia dziękczynienia Dobremu Bogu za łaskę konsekracji i prośba o nowe powołania. Tegoroczny Dzień Życia Konsekrowanego ma szczególny wymiar, gdyż dekretem papieża Franciszka cały rok 2015 został poświęcony życiu konsekrowanemu. Papież Franciszek ogłosił Rok Życia Konsekrowanego z racji 50 rocznicy zatwierdzenia dekretu Perfecte Caritatis Soboru Watykańskiego II o odnowie życia konsekrowanego.

Święto Ofiarowania Pańskiego – tradycyjnie zwane dniem Matki Bożej Gromnicznej przypada czterdziestego dnia po Bożym Narodzeniu. Jest to pamiątka ofiarowania Pana Jezusa w świątyni jerozolimskiej i dokonania przez Matkę Bożą obrzędu oczyszczenia. Wierni w tym dniu przynoszą do kościoła świece do pobłogosławienia zwane gromnicami. Nazwa ta wywodzi się od słowa „grom”, gdyż zapalano je w czasie burzy, stawiano w oknie i modlono się o oddalenie piorunów. Zapalone gromnice daje się do rąk konającym.

 

 


 

Relacja wideo z kamery internetowej

 

/kp/

Archiwum