6. grudnia, 2014Parafia, Wydarzenia Możliwość komentowania Święty Mikołaj w naszym kościele została wyłączona

IMG_8485 (Kopiowanie)

6 grudnia 2014 r. do naszego kościoła zawitał Święty Mikołaj z aniołkami . Dzieci przywitały go radośnie: „Witamy Cię, Alleluja… cieszymy się, Alleluja”. Następnie św. Mikołaj zaprosił je do siebie i obdarował pięknie przygotowanymi paczkami. Radości dzieci nie było końca.

Św. Mikołaj urodził się prawdopodobnie w bogatej rodzinie zamieszkałej w  Azji Mniejszej. Wybrany został biskupem zaniedbanej podówczas diecezji Miry, którą zarządzał z wielką troską i wiarą. Tam właśnie zasłynął swą świętością, zapałem i cudami. Jako biskup Mikołaj podbił serca wiernych nie tylko gorliwością pasterską, ale także troskliwością o ich potrzeby materialne. Zmarł ok. 350 r. Jego relikwie znajdują się obecnie we włoskim mieście Bari. To jeden z najbardziej ulubionych świętych.

Świętemu Mikołajowi dziękujemy za niezapomniane spotkanie i za bardzo ciężkie paczki. Zapraszamy za rok!

 

/kp/

Archiwum