17. kwietnia, 2022Parafia, Wydarzenia Możliwość komentowania Triduum Paschalne w naszej parafii została wyłączona

Jak co roku w naszej Parafii odbyło się Triduum Paschalne.

W Wielki Czwartek rozważaliśmy tajemnicę ustanowienia Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa, a także zgłębialiśmy Chrystusowe przykazanie miłości. W trakcie obrzędów Wielkiego Piątku oddaliśmy cześć Krzyżowi Jezusa Chrystusa, a następnie do godziny 22 czuwaliśmy przy Chrystusie w Grobie Pańskim.
W Wielką Sobotę po święceniach pokarmów o godzinie 19 uczestniczyliśmy w obrzędach Wigilii Paschalnej, by następnego dnia o godzinie 6:30 przejść w uroczystej procesji rezurekcyjnej za Zmartwychwstałym Chrystusem.

W tegorocznym Triduum Paschalnym wzięła udział duża liczba Parafian. W tym miejscu wyrażamy wdzięczność wszystkim tym, którzy przez swoje zaangażowanie, uczestnictwo i poświęcony czas pomogli całej Parafii przeżyć te święte dni.

 

Wielki Czwartek


 

Wielki Piątek


 

Wielka Sobota-Święcenie pokarmów

 

Wielka Sobota-Wigilia Paschalna

 
Rezurekcja-Zmartwychwstanie

 

Archiwum