30. maja, 2013Wydarzenia Możliwość komentowania Uroczystość Bożego Ciała 2013 została wyłączona

Dzisiaj 30 maja uroczystość  święta Bożego Ciała – jednego z najważniejszych świąt w Kościele katolickim. Tego dnia katolicy publicznie wyznają wiarę w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, niesionym w procesji do czterech ołtarzy.

Boże Ciało 2013]

 

O godzinie 10.30 w naszej parafii odbyła się uroczysta suma, którą celebrował ks. proboszcz Tadeusz Mieleszko,a  po mszy odbyła się procesja do czterech ołtarzy —  tradycyjnie ul. Niegłowicką i ul. Naftową. Każdy z ołtarzy był piękny, a słowa wypowiadane przy nich podkreślające znaczenie Ciała Chrystusowego w życiu człowieka. W procesji uczestniczyli parafianie, oraz przybyli goście, dzieci komunijne, mali chłopcy dzwoniący dzwoneczkami oraz dziewczynki sypiące kwiaty.

Zapraszamy wszystkich szczególnie dzieci do uczestnictwa w Oktawie Bożego Ciała.

Zobacz relację video

 

/kp/

Archiwum